O nas

Oddychaj zdrowo, żyj dłużej

W jaki sposób? W TCO uważamy, że czyste powietrze to podstawa w sposobie myślenia o zdrowym stylu życia. Jesteśmy polską firmą, która od kilku lat koncentruje się na opracowywaniu technologii do oczyszczania i poprawy jakości powietrza w budynkach. Nasz międzynarodowy zespół tworzony jest przez uznanych ekspertów i innowatorów, związanych m.in. z MIT (Boston, USA) czy Pureti Group (USA), a także cenionych specjalistów i wynalazców z Polski.

Nie bez powodu nasze hasło to: „Well-being by breathing”, a więc zdrowie fizyczne i psychiczny dobrostan poprzez oddychanie czystym powietrzem. Chcemy chronić naszych klientów przed wdychaniem zanieczyszczeń, a tym samym realnie zmieniać rzeczywistość poprzez kompleksowe działanie na polu technologii, edukacji i wspierania rozmaitych inicjatyw.

Niektórzy członkowie naszego zespołu od ponad 20 lat przyglądają się rynkowi oczyszczaczy powietrza, analizując m.in. potrzeby względem wydajności sprzętu, skuteczności działania czy cen rynkowych. Z roku na rok pogarsza się jakość powietrza w budynkach, w których spędzamy średnio 90% swojego czasu. Mimo to, do tej pory w sprzedaży nie pojawiło się urządzenie, które wystarczająco dobrze radziłoby sobie z wszystkimi trzema rodzajami zanieczyszczeń.

Dlatego nasz międzynarodowy zespół postanowił zaprojektować technologię, dzięki której możemy oddychać czystym powietrzem. W TCO stawiamy na:

Skuteczność
W przeciwieństwie do standardowych urządzeń, technologia FS-ACT eliminuje wszystkie trzy rodzaje zanieczyszczeń: cząsteczki stałe (PM), LZO i mikroorganizmy. Nie tylko filtruje powietrze, ale jednocześnie neutralizuje szkodliwe substancje.

Innowację
Nie moglibyśmy mówić o skuteczności naszych urządzeń, gdyby nie innowacyjne podejście. To właśnie innowacja jest motorem naszych działań, a zarazem najlepszą motywacją. W efekcie jesteśmy zespołem, który nie naśladuje dostępnych na rynku rozwiązań, ale tworzy zupełnie nowe kategorie produktów. Dzięki temu opracowane przez TCO technologie są bardziej skuteczne, wydajne i ekonomiczne.

Edukację i pomoc
Stworzenie skutecznej i bezpiecznej technologii nie jest naszym jedynym celem. Zamierzamy budować świadomość społeczną w zakresie oddychania czystym powietrzem, a także wspierać wszelkie działania i inicjatywy, zmierzające do zapewnienia w budynkach standardu Well&Healthy.

Rozwój
Jesteśmy świadomi wszelkich zagrożeń związanych z poziomem zanieczyszczeń w budynkach. Dlatego zmieniamy oblicze technologii do oczyszczania powietrza. Mimo to, stale pracujemy nad rozwojem naszych urządzeń, aby odpowiadać na aktualne potrzeby klientów i przyczyniać się do ich naprawdę zdrowego życia. Wkrótce w sprzedaży pojawią się nasze kolejne produkty i rozwiązania.

Dariusz Mikołajczyk

CEO TCO

Dariusz posiada ponad 30-letnie doświadczenie w obszarze profesjonalnych technologii czyszczenia. Zdobywał je zarówno na stanowisku CEO w międzynarodowych firmach, jak i w trakcie prowadzenia własnej działalności. W ramach swoich studiów na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie specjalizował się w zakresie genetyki, produkcji in vitro i pokrewnych dziedzin. Obecnie jako starszy konsultant związany jest z i-Team Global Group z siedzibą Eindhoven w Holandii, gdzie odpowiada za technologię IAQ. Ponadto, Dariusz jest współwłaścicielem, a także zajmuje stanowisko CEO w firmie i-Team Polska. Dzięki temu stale rozwija swoje doświadczenie w zarządzaniu sprzedażą i zespołem sprzedażowym, strategiach marketingowych, budowaniu wsparcia technicznego i sieci serwisowych w Polsce i za granicą

David Palmer

Wynalazca technologii komory neutralizacyjnej i współtwórca technologii ICON

David jest nie tylko uznanym wynalazcą, ale i utalentowanym przedsiębiorcą. Powszechnie ceniony za swoją działalność w zakresie opracowywania i komercjalizacji nowych, innowacyjnych technologii. Przez lata związany z działem badań i rozwoju Massachusetts Institute of Technology (MIT) w obszarach: służby zdrowia, półprzewodników i jakości powietrza. W trakcie swojej działalności, zwłaszcza na polu inżynierii mechanicznej, inżynierii biomedycznej czy mechaniki płynów, David uzyskał aż 135 patentów (amerykańskich i europejskich). Posiada również wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu, które zdobywał jako założyciel i dyrektor generalny w trzech firmach technologicznych. Obecnie David pełni funkcję CTO w American Innovative Research Corp.

Glen Finkel

Doradca - Technologia i finansowanie

Glen jest innowatorem w dziedzinie clean tech, a zwłaszcza technologii materiałów, które prowadzą do istotnych zmian w zakresie zrównoważanego rozwoju. Współzałożyciel i prezes PURETi Group – światowego lidera w „light activated, air pollution reversal”, a także współzałożyciel Toledo Solar – amerykańskiego producenta cienkich warstw systemów słonecznych (manufacturer of thin film solar systems). Od prawie 40-lat Glen jest starszym dyrektorem korporacyjnym w zakresie sprzedaży, marketingu, rozwoju produktów i globalnego zaopatrzenia.