Zdrowe powietrze

Przewiń w dół

1.5godz

Według WHO około 92% osób na całym świecie oddycha zanieczyszczonym powietrzem. Jednym z największych zagrożeń są tzw. pyły zawieszone, które z łatwością przedostają się do Twoich płuc, a następnie krwiobiegu. Za ich emisję do atmosfery odpowiadają m.in. sektor ciepłownictwa, przemysł, transport drogowy czy domowe paleniska.


▼ przewiń w dół ▼

8godz

W drodze do pracy zakładasz maseczkę antysmogową? Tymczasem jakość powietrza w biurze wpływa równie negatywnie na Twoje samopoczucie. Obniżony poziom koncentracji, bóle głowy, zmęczenie – ich przyczyną może być wysokie stężenie Lotnych Związków Organicznych, które emitowane są m.in. z lakierów, farb, mebli, dywanów itp. Za sprawą systemów HVAC w biurze nagromadzają się także mikroorganizmy (zwłaszcza grzyby i wirusy) odpowiedzialne za Twoje częste przeziębienia i infekcje.


▼ przewiń w dół ▼

2godz

Na siłowni, zamiast zadbać o kondycję, szkodzisz swojemu zdrowiu. Wszystko przez słabą jakość powietrza spowodowaną wysokim stężeniem LZO (m.in. środki czyszczące i dezynfekujące) czy szkodliwych cząsteczek docierających z systemu wentylacyjnego. Co więcej, zanieczyszczenia mikrobiologiczne nagromadzają się intensywnie za sprawą dróg oddechowych i skóry osób ćwiczących. W trakcie treningu, z powodu większego zapotrzebowania na tlen, wdychasz ich znacznie więcej.



▼ przewiń w dół ▼

2godz

Kino, restauracja, przychodnia lekarska, ośrodek SPA – bez względu na to, gdzie postanowisz się udać, będziesz narażony na wdychanie zanieczyszczeń. Szacuje się, że jakość powietrza w budynkach jest nawet do 10 razy gorsza niż na zewnątrz. Z kolei współczesny styl życia sprawia, że ok. 90% swojego czasu spędzasz w zamkniętych pomieszczeniach.


▼ przewiń w dół ▼

10.5godz

Problem niskiej jakości powietrza dotyczy również Twojego domu. Miejsca, w których na co dzień odpoczywasz, wychowujesz dzieci czy pracujesz odznaczają się alarmującym stężeniem zanieczyszczeń. Zdaniem WHO to właśnie z ich powodu na całym świecie umiera ok. 7 mln osób.

Współczesny styl życia sprawia, że
ok. 90% czasu
spędzasz w zamkniętych pomieszczeniach.

Mimo to, świadomość społeczna dotycząca tzw. indoor pollution jest ciągle niska.
Sprawdź, jak przywrócić powietrzu jego życiodajną siłę!